Vores medarbejdere - Orion Pharma (Denmark)

Vi bruger cookies på vores hjemmeside for at sikre, at hjemmesiden fungerer korrekt og at du opnår den bedst mulige brugeroplevelse. Ved
fortsat brug af hjemmesiden godkender du, at vi bruger cookies. Få mere at vide om cookies her.

Vores medarbejdere

Elling Berg 
Country Manager, Denmark and Norway
Proprietary Products & Biosimilars

Mail: elling.berg@orionpharma.com
Brita-Katrine Kærsgaard
Sales Manager

Mobil: +45 2080 2442
Mail: brita.kaersgaard@orionpharma.com
Charlotte Schuldt
Category Manager Scandinavia Selfcare/OTC

Mobil: +45 2080 2461
Mail: charlotte.schuldt@orionpharma.com
Helene Hahn
Sales & Marketing Coordinator OTC/ Selfcare/ Generics

Mobil: +45 2080 2466
Mail: helene.hahn@orionpharma.com
Ulla Broksø Mignon
Sales & Marketing Coordinator Prescription pharmaceuticals

Mobil: +45 2066 4460
Mail: ulla.mignon@orionpharma.com
 

Produktchefer

  Ingela Hagenfeldt
Product Manager CCC

Mobil +46 70 6236025
Mail: ingela.hagenfeldt@orionpharma.com
Ingela Liberg
Product Manager CCC

Mobil +46 70 6236444
Mail: ingela.liberg@orionpharma.com
  Inger-Lise Röed
Product Manager Biosimilars

Mobil: +47 98246912
 Mail: inger-lise.roed@orionpharma.com
Lars Lundberg 
Product Manager Astma

Mobil: +46 70 5206482
Mail: lars.lundberg@orionpharma.com

 

   
 

Distriktskonsulent apotek

Jette Spring
Apotekskonsulent, distrikt: Jylland og Fyn

Mobil +45 2080 2437

 
Lene Bonde
Apotekskonsulent, distrikt: Sjælland

 

Mobil +45 2441 5211

 

 

Produktspecialister

Annette Tranekær
Produktspecialist CCC

Mobil +45 2080 2462

 

Bent  Hedegaard
Produktspecialist Astma

Mobil +45 2080 2438

  Dorthe Bjergö
Produktspecialist CCC

 

Mobil +45 2080 2485


Kirsten Ruhdal Jensen
Produktspecialist CCC

Mobil +45 2080 2464

  May-Britt Dahlberg
Produktspecialist Astma

 

Mobil +45 2080 2456
Suzanne Englund
Produktspecialist Astma

Mobil +45 2080 2455

Update 13 april 2018